Bransoletki,  Kolczyki

Komplet Kremówki – bransoletka wrap i kolczyki

Bransoletka wrap z koralikami Tile
Pewnego letniego dnia koleżanka złożyła zapotrzebowanie na bransoletkę w jasnych kolorach – krem, kość słoniowa… Pierwotnie miała to być wyplatana bransoletka ściegiem peyote, w stylu dowolnym oczywiście.
A wyszło jak widać.

Złoty rzemyk o średnicy 1,5 mm oraz koraliki Tile 6 mm i FP 3 mm. Ten typ bransoletek okazał się być bardzo wciągający. Mimo długości (ok. 50 cm) robi się je dość szybko. Używam do nich nici nylonowych Nymo D. Problemem w tego typu bransoletce jest ukrycie węzełków. Ta grubość nici pozwala zawiązać podwójny węzełek, który nawet posmarowany klejem ładnie chowa się w dziurce koralika. Nie ma polskiej nazwy dla tego typu bransoletki, najczęściej stosuje się określenie „bransoletka wrap” albo „w stylu Chan Luu”, gdyż ta projektantka spopularyzowała bransoletki wykonane tą techniką.

Uzupełnieniem są kolczyki, najprostsze na świecie o ile miedziany drucik chce współpracować. Na tym by się skończyło, ale akurat jestem na etapie długich kolczyków ściegiem brick stitch, więc powstała jeszcze jedna para. Właścicielka kremówek będzie miała wybór.

Kolczyki z koralików Tile

Kolczyki z koralików, beading, brick stich2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *