Ryczka z szydełkowym pokrowcem
DIY,  Szydełko

Szydełkowy pokrowiec na ryczkę, zydel, stołeczek…

Bardzo dawno nie publikowałam, żadnych prac szydełkowy. Fakt, że nie ma ich za wiele, ale coś i w tej dziedzinie się tworzy. Chociaż w domu pełno jest różnych podnóżków i plastikowych krzesełek dla Juniora. Stwierdziłam, że przydałoby się coś bardziej estetycznego, chociaż z pewnością mniej praktycznego dla małego człowieka. Coś co by stanęło w łazience i było jej ozdobą.

I tak zakupiłam paskudnie wyglądającą ryczkę, zwaną też zydlem albo po prostu stołkiem. Była paskudna ale z dużym potencjałem. Niestety nie mam nawyku uwieczniania przedmiotów przed transformacją, musicie więc uwierzyć na słowo, że była paskudna. Szybko uporałam się ze starą tapicerką, wskazującą na używanie co najmniej w warunkach warsztatowych. Przy okazji odkryłam, że pasy, na których jest skonstruowane siedzisko są w doskonałym stanie. Po wyszorowaniu. Oczyściłam nóżki z lakieru i je zawoskowałam. Trochę zabawy było z tapicerowaniem. Aż przyszedł czas na szydełko. Wzór to chevron. Całość wykonana z bawełny Camilla.
Ryczki używają wszyscy co niejednokrotnie budzi ostry sprzeciw prawowitego właściciela. No i z tym zdobieniem łazienki jest różnie, jest na tyle lekka, że Junior ją nosi po całym domu w zależności od swoich potrzeb.
Pokrowiec na stołek wykonany szydełkiem
Pracę zgłaszam na wyzwanie nr  9 Zaplątana – Wyplatane na blogu Szuflada

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *