Albumy,  Scrapbooking

Album z tajemniczego ogrodu

Witajcie, dzisiaj będzie dużo, bardzo dużo zdjęć. Mam nadzieję, że chociaż w części oddadzą urok albumu, który zrobiłam dla mojej siostrzenicy. Główną rolę gra tu przepiękny papier marki First Edition z kolekcji Paper Flowers oraz dziewczynki Gorjuss.

Album ręcznie robiony z dziewczynkami Gorjuss

Te papiery należą do tych, co to się je ogląda i głaszcze ;), i żal ich pociąć. Zdecydowanie uważam, że do robienia kartek ich szkoda, chociaż resztek, które mi zostały używam właśnie w tym celu. Cały urok tych papierów można pokazać tylko w większych formach. Myślę, że w tym albumie o wymiarach 20×20 cm w pełni wykorzystałam ich możliwości. Album to tylko, a może aż, sześć kartek. Dzięki różnym zakładkom, kieszonkom itp. można w nim umieścić bardzo dużo zdjęć. W albumach Juniora, dokładnie tego samego typu wciskam ok. 100 zdjęć (!). Pracy przy nim było mnóstwo, chociaż takie, do których wklejam zdjęcia od razu,  czasochłonnością przebijają go co najmniej dwukrotnie. Mi zajmuje to około miesiąca pracy, wyłącznie wieczorami. Ten zrobiłam w trzy tygodnie.

Grzebiet albumu ze stemplem Gorjuss

Tył okładki też ozdobiłam, żeby nie było nudno.

Tylna okładka albumu z ramką i kolorowanym stemplem.

Robiąc taki, czysty album trzeba uwzględnić wymiary zdjęć. Natomiast do tych wszystkich klapek i otwieranych części potrzebne są małe magnesy. Przy czym warto sobie wypróbować moc takiego magnesu. Może się okazać, że po naklejeniu papieru ozdobnego, zdjęcia i jakiś fikuśnych dodatków, będzie on zbyt słaby, żeby wszystko trzymać w kupie. Zapraszam do obejrzenia środka.

Gorjuss no. 15 The Black Star
Środek
The Black Star Grojuss no. 15
Gorjuss no. 6 I Found my family in a book
Gorjuss no. 9 I gave you may heart
Gorjuss no.7 The white rabbit

Wszystkie dziewczynki Gorjuss pokolorowałam kredkami akwarelowymi. No i wydało się, że mam ich niezłą kolekcję :). Takie moje małe uzależnienie.

 papiery first edition paper flowers
Album z papierów Paper Flowers First Edition
Tagi w albumie ręcznie robionym
Papiery First Edition
Dziewczynka Gorjuss no. 16 Puddles of love
stempel embosowany na gorąco
Papiery First Edition
Zgłaszam album na wyzwanie Żar Tropików w Szufladzie, myślę że ze motylami, egzotycznymi ptakami i wspaniałymi kwiatami wpisuje się w temat.
http://szuflada-szuflada.blogspot.com/2017/08/wyzwanie-sierpniowe.html

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *