Mini album z balonami
Albumy,  Scrapbooking

Mini album z balonami

Inspiracją i motywacją do zrobienia tego albumy było wyzwanie w Art-piaskownicy. Na początku założyłam, że album ma być minimalistyczny i przeznaczony dla chłopca. Moim zdaniem plan wykonałam w 100%. Chociaż nie było łatwo i musiałam się pilnować, żeby nie dodać większej liczby ozdobników, a pokus było wiele.

Okładka albumu z balonami
To zdecydowanie mój pierwszy album, gdzie na tło użyłam tylko (!) dwóch papierów. Delikatne paski różnią się tylko nieznacznie kolorem. A więc jest bardzo spokojnie, a motywem przewodnim są balony. Balony tekturki, balony stemple, baloniki z wykrojników…

Zapraszam do oglądania. Wybaczcie jednak jakość zdjęć. Zrobiłam album kilka dni temu, ale przez ostatnie 22 dni był u mnie tylko jeden dzień słoneczny. I to nie był ten dzień, kiedy mogłam już zrobić zdjęcia. W górach jest listopadowo, zimno i mokro, jedynym kolorowym akcentem są drzewa, która zaczynają przebarwiać się na czerwono i żółto. I rudy kot, który się wprowadził i chce z nami zamieszkać, ale zżera go nieśmiałość ;).

Tył albumu

Album ma dwa fronty, nie zrobiłam przedniej i tylnej okładki. Potraktowałam je równorzędnie. W końcu album harmonijkowy można oglądać z dwóch stron. Wkleiłam cienki sznurek, który trzyma album w ryzach. Ale, że adresatem jest 6-latek, to zawsze można go odciąć. Z doświadczenia wiem, że dzieci dość brutalnie traktują takie „zamknięcia”.

Środek prezentuje się tak. Ramki są tak wklejone by można wsunąć w nie zdjęcia. Podobnie potraktowałam elementy ozdobne, które na zdjęcia nachodzą.

Środek albumu z ramką na zdjęcie
Środek albumu z ramkami na zdjęcia
Stempel balon
Środek albumu z balonikami i aparatem fotograficznym z foremki

A tu zbliżenie na detal. Aparat wykonany przy pomocy foremki i masy strukturalnej. Pokolorowałam go czarnym cienkopisem  i srebrnym gelly roll metalic.

Aparat fotograficzny z foremki
Balony w mini albumie dla chłopca
Zgłaszam balonikowy albom na wyzwanie Baloniku mój malutki w Art Piaskownicy.

http://art-piaskownica.blogspot.com/2017/08/temat-baloniku-moj-malutki.html

Album w tym wyzwaniu zdobył drugie miejsce.

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *