Albumy,  Scrapbooking

Segregator DIY na wykrojniki

W pewnym momencie każdy rękodzielnik, twórca, artysta… stwierdza, że przechowywanie i organizacja miejsca pracy jest konieczna. Twórczy chaos – owszem jest niezbędny, ale gdy tracisz pół godziny na szukanie potrzebnego narzędzia, tworzenie może stać się irytujące.

Jakiś czas temu liczba wykrojników, które znalazły się w moim posiadaniu i ich przechowywanie zaczęła mnie pomału przerastać. Ciągłe wywracanie pudełka z wykrojnikami do góry nogami stało się nie do zniesienia. Zrobiłam research w sieci. Przejrzałam, podziwiając i podglądając jak z problemem radzą sobie inne scraperki. Segregator okazał się dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Szybko zamówiłam samoprzylepną matę magnetyczną. Żeby było wygodnie wybrałam arkusze A4. W planie miałam przeciąż je na pół. Tak by każda połówka stanowiła jedną stronę. Segregator ma wymiary ok. 18×22 cm. Bazą jest tektura 3 mm (akurat taką miałam, spokojnie można użyć cieńszej). Wszystko oklejone papierami z Galerii Papieru.
przechowywanie wykrojników
Na wewnętrznej okładce przykleiłam kopertę, w której trzymam oryginalne koperty z wykrojników. W sumie nie wiem jaki mam w tym cel ;), ale jakoś wolę je mieć niż nie. Ważne, przy tego typu segregatorze należy pamiętać by matę magnetyczną dociąć tak, aby zostawić miejsce na bindowanie.  W moim przypadku odpowiednio zwiększyłam wymiary bazy, gdyż moja mata miała z góry określony wymiar. Poszłam po prostu na łatwiznę. Nie wiedząc jak taka mata będzie współpracować podczas docinania, chciałam mieć go jak najmniej. Stąd arkusze A4.
Mata magnetyczna w segregatorze do przechowywania wykrojników
Matę przykleiłam tylko na jedną stronę kartki, bez jakiś dodatkowych przekładek przyklejona na obu stronach…. same wiecie, to magnes więc słabo by to działało. Całość z wykrojnikami jest mega ciężka, jest to 6 kartek plus 2 okładki. Zbindowane 1-calową spiralą.
Bindowany segregator na wykrojniki
Jestem zadowolona z tego segregatora. Dla mnie super rozwiązanie. Pamiętam gdzie, który wykrojnik się znajduje. Jest tylko jeden minus – nie zmieściłam w nim wszystkich moich wykrojników :). Trzeba zrobić następny. Ale mam obawy, że z tym drugim może być podobnie.
przechowywanie wykrojników

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *