Spinka do włosów haft koralikowy
Biżuteria

Spinka do włosów haftowana koralikami

Nie wiem jak Wy, ale ja długie włosy, zwłaszcza podczas jakiejś pracy, zawsze czymś upinam i związuje. Mam w domu takie miejsca, w których wiem, że zawsze znajdę gumkę do włosów albo klamrę. I chociaż sama nie używam tego typu spinek, dzisiaj chcę Wam pokazać kolejną, którą wykonałam w technice haftu koralikowego. Chociaż tego typu spinki, zwane też klamrami nie są dzisiaj już tak popularną ozdobą do włosów jak kiedyś, to mam ich kilka w swoim portfolio zobacz np. na spinkę z pięknymi szklanymi kaboszonami. Ma to bezpośredni związek z faktem, że moja Mama używa i lubi tego typu spinki do włosów.

Spinka do włosów haft koralikowy

Do spinki przyszyłam mnóstwo koralików. Dominują japońskie Toho, które uzupełniłam czeskimi Fire Polish w dwóch rozmiarach oraz Tile. Haftując ją zwracałam uwagę na precyzję i wytrzymałość. Ponieważ spinka do włosów pracuje dużo bardziej niż broszka czy naszyjnik. Dlatego też jej spód podszyłam naturalną skórką. A za jej usztywnienie posłużyło mi dość twarde tworzywo sztuczne.

Doskonale w roli takiego wypełnienia sprawdzają się elementy różnych opakowań. Mam tu na myśli te grube, przeźroczyste folie, które pozwalają zajrzeć do wnętrza opakowania. Prym w takim pakowaniu produktów wiodą producenci zabawek. Z tego materiału z łatwością można wyciąć pożądany kształt. Alternatywą jest tektura. Ja jednak we wszystkich swoich wyrobach stawiam na tworzywo sztuczne, które ma zasadniczą zaletę. Jest odporne na wodę i dużo sztywniejsze od tekturek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *